WR2 1434

 

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że członek i Wiceprezes naszego Oddziału, prof. dr hab. Marek Konarzewski został wybrany na funkcję Prezesa PAN na kadencję 2023-2026. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy, a więcej informacji na temat wyborów znajdą Państwo na stronie:

https://informacje.pan.pl/informacje/materialy-dla-prasy/3690-nowy-prezes-akademii 

 


Szanowni Państwo, 

Komisja Wyborcza do spraw wyboru Prezesa i Wiceprezesów Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026 informuje, że wpłynęły 2 zgłoszenia Kandydatów na stanowisko Prezesa PAN. Komisja na posiedzeniu w dniu 16 września 2022 roku stwierdziła, że złożone wnioski spełniają regulaminowe wymogi zgłaszania kandydatów na Prezesa PAN. Kandydatami na Prezesa PAN są:

  • prof. Marek Konarzewski, członek korespondent PAN,
  • prof. Paweł Rowiński, członek rzeczywisty PAN.

więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://wyboryprezesa.pan.pl/

 


Szanowni Państwo,

Informujemy, że Stacja Naukowa PAN w Paryżu prowadzi nabór na stanowisko specjalisty, wiecej informacji można znaleźć pod linkiem:

https://paris.pan.pl/nabor-na-stanowisko-specjalisty-w-pan-stacji-naukowej-w-paryzu-zostal-przedluzony/


 

tło PLIK 2

 

Serdecznie zapraszamy na dwudniową popularno-naukową konferencję online pt. "O kształtowaniu się płci człowieka", której organizatorami są Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie (Komisja Nauk o Życiu), Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a sponsorami Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. W pierwszym dniu konferencji, 7. października (piątek) odbędą się wykłady w zakresie biologicznych podstaw kształtowania się płci, a w drugim, 8. października (sobota) zaprezentowane będą wykłady o socjologicznych i psychologicznych aspektach kształtowania się płci. Wiecej szczegółowych informacji o programie konferencji i zapisach znajdą Państwo na stronie: 

https://knoz.pl/ 

 


W poniedziałek, 27. czerwca odbyła się 20. sesja Zgromadzenia Członków Oddziału w niecodziennym otoczeniu. Gościli nas w Klubie Baccalarium członkowie Grupy Artystyczna Rezerwa Twórcza, którzy zaprezentowali członkom Oddziału i komisji naukowych swoje dokonania plastyczne. Podziwialiśmy m.in. prace malarskie, rysunkowe i fotograficzne. Ogromnie dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

2.07

 

 podziekowanie