Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku, Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku, Ośrodek Badań Europy Środkowo - Wschodniej i Towarzystwo Naukowe "Pruthenia" serdecznie zapraszają na Konferencję naukową "Kompleksowa Ekspedycja Jaćwieska. Fenomen wielodyscyplinarnych badań nad Jaćwieżą", która odbędzie się w dniach 14-16 października 2021 roku w Hotelu Logos w Augustowie. 

 

Ryc 1 Podział plemienny średniowiecznych Prus

 


Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie zaprasza na V Konferencję Nauczycieli Fizyki, która odbędzie się 25 wrzesnia 2021 roku na Uniwersytecie w Białymstoku.

Więcje informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://physics.uwb.edu.pl/wf/knf2021/program/

wahadlo 

 


Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej XVI Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji  „Current Environmental Issues 2021”. Konferencję współorganizują: Wydział Biologii oraz Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, Oddział Polskiej Akademii Nauk z Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie, a także Wydział Biologii i Ekologii Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały. Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 września 2021 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia:

http://cei2021.pl/

 

Cei 

 

 


 

Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku oraz Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego wraz z Instytutem Północnym im. Wojciecha Kętrzyńskiego zaprasza na Konferencję naukową z cyklu „Między Barokiem a Oświeceniem” z podtytułem "Ignacy Krasicki i jego czasy". Tematem przewodnim konferencji będzie ukazanie życia i działalności Ignacego Krasickiego w burzliwym XVIII stuleciu. 

Zap MBaO plak 2021

  


Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie serdecznie zaprasza na Konwersatorium Spektrometrii Atomowej, które odbędzie się w dniach 6 - 8.09.2021 na Uniwersytecie w Białymstoku, wiecej szczegółow znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia:

http://www.kosat.pl/

PR 02130 1980x989